Kuigi Taiwani valitsus hakkas kõrgtehnoloogilise tootmise edenemist sihipäraselt toetama juba 1970. aastate alguses, on sealne «kiibiime» ennekõike seotud ühe konkreetse isikuga. Tema nimi on Morris Chang.
AK ⟩ Viiest mikrokiibist kolm tuleb ühest Taiwani ettevõttest
1931. aastal sündinud mees unistas esmalt kirjanikuks või ajakirjanikuks saamisest. Tee viis Changi Ameerika Ühendriikidesse ja 1952. aastal Massachusettsi Tehnoloogiainstituudi elektriinsenerina lõpetanuna asus ta kuus aastat hiljem tööle Texas Instrumentsi (TI). Ka see ettevõte tootis kiipe ja neilgi oli tehaseid mujal – näiteks Jaapanis. Tähelepanelik noor spetsialist märkas, et töökultuur on riigiti erinev ning Jaapani oluliselt tootlikum tehas innustas teda igati.
Pärast TIst lahkumist värbas Taiwani valitsus Changi riigi teaduse ja tehnoloogiajuhiks. 1987. asutas ta TSMCi (Taiwan Semiconductor Manufacturing Corporation), millest tänaseks on saanud maailma kiipidest ligikaudu 60 protsenti tootev ettevõte. «Kullaprooviga» – 5 nanomeetrit ja alla selle elementidega – kiipidest on nende toodang koguni 90 protsenti sellest, mis maailmas toodetakse ja vajatakse.