Meie riigiametnikud ja ka meie ise oleme teinud väga head tööd ja liiklussurmad on võrreldes 1990. aastate tipuga vähenenud üle kaheksa korra, tulekahjudes hukkunute arv 20 aastaga kolm korda ja uppunute arv kümne aastaga peaaegu kaks korda. Enesetappude arv on samuti tublisti vähenenud: võrreldes 1990. aastate tipuga peaaegu kolm ja viimase 20 aastaga peaaegu kaks korda.
Me ei ole enesetappude poolest Euroopa Liidu punane latern, kuigi tagantpoolt kuues koht pole ka midagi, millega uhkustada. Viimase Maailma Tervishoiuorganisatsiooni avaldatud aruande järgi on meist tagapool lõunanaabrid Leedu ja Läti, aga ka põhjanaaber ja maailma kõige õnnelikum riik Soome.
Võiks ju mõelda, et kui võtame ennetusest natuke raha ära, siis midagi väga hullu ei juhtu. Tõsi on ka see, et me ei saa olla kõige vastu: kui makse tõsta ei taha ja laenu võtta ei saa, siis ei olegi kärpimisele alternatiivi.
Kuid kärpimise puhul saab alati valida halva ja veel halvema vahel. Ja joonlauaga kärpimine ei ole kunagi hea mõte.
Kui enesetappude ennetusele kuluvat raha peab tõesti vähendama, siis alles pärast seda, kui on kärbitud ka tulekahjude, uppumissurmade ja liiklussurmade vältimiseks mõeldud raha. Ja kui siseministeeriumile alluv päästeamet on kärpimisest vabastatud, siis kliimaministeeriumile alluv transpordiamet seda ei ole.