Kõigi nende ametnike koolitamisega tegeleb Sisekaitseakadeemia (SKA), mis ei ole mitte tavaline kõrgkool. Selles koolis tuleb lisaks otsestele erialastele oskustele, millest sõltub meie ellujäämine tulevikus, õpetada veel ka distsipliini ja vastuvaidlematut alluvust ühelt poolt ning teiselt poolt iseseisva mõtlemise oskust, et hädaolukorras toimuks tegevus kiirelt ja efektiivselt ega jäädaks ootama käskusid ülevalt poolt.
Mida tähendaks SKA üleviimine Ida-Virumaale, millest on saanud pea kõikide poliitikute „märg“ unistus? Praegune reaalsus on see, et kolmandik kuni pool õpilaskonnast on vene rahvusest, kelle eesti keele ja meelsuse kasvatamisega näeb kool tulist vaeva. Kui kool viia Ida-Virumaale, siis kaob ilmselt eestikeelne õpilaskontingent koolist ilmselt täielikult. Ja mis veel hullem, kuna ka suurem osa praegustest õppejõududest ei ole valmis ilmselt kolima Narva ega selle ümbrusse, siis muutub ka õpetajaskond paratamatult venekeelseks ja meelseks.
Siit siis küsimus meie poliitikutele: mis saab Eesti sisejulgeolekust, kui järjest kasvav osa meie piirivalvuritest, politseinikest, vangivalvuritest ja maksuametnikest on venekeelsed ja -meelsed?
Seejuures tasuks tähele panna, et sellise käiguga lastaks põhja Eesti kõrgkool, mis on saanud rahvusvaheliste hindamiste käigus kõrgeima tulemuse, mis oma terviklikkusega on äratanud tähelepanu terves Euroopas ja ka väljapool seda ning mida on hakatud võtma eeskujuks arenevates riikides, kes alles loovad või reformivad oma vastavat koolitusasutust.
Eriti peaksid aga „lugupeetavad“ poliitikud mõtlema sellele, mis juhtub siis kui pannakse ohtu maksuameti töövõime. Vastust selle probleemile pole vaja kaugelt otsida – vaadake vaid seda, mis toimub praegu Kreekas ning meenutage Nõukogude Liidu kokkuvarisemist: niipea kui raha sai otsa, lõpetas ka KGP oma otseste töökohustuste täitmise.