Palgatõusudele piiri seadmisel saaks lõpuks ehk ka inflatsiooni kontrolli alla ja ka majanduse konkurentsivõimet veidi tugevdada. Inimestele ja ettevõtetele üha uute koormiste panek olukorras, kus riigisektor elab sama hästi edasi, tähendab üha pikemat majandusseisakut ja tarbijate kindlustunde hävimist.
Selle taustal mõjus kui sõõm värsket õhku Rootsi rahandusministri Elisabeth Svantessoni kommentaar, kui ta põhjendas tulumaksu määra alandamise vajalikkust: «Tavapalgasaajate palgad ja säästud on väärtust kaotanud. Nüüd teeme kõik endast oleneva, et rattad uuesti käima saada.»
*Rahvusooper Estonia peadirektor Ott Maateni kinnitusel tõusid palgad Rahvusooperis Estonia mitte 34 protsenti, vaid 18,8 protsenti 1867 euroni ning see kajastub ka teatri majandusaasta aruannetes, mis on kättesaadavad teatri kodulehel.
«2020-2022 olid meile väga rasked koroona-aastad, mis tõid kaasa koondamisi. Ma ei tea, mis kõveraid teid pidi Rahandusministeerium arvutab töötasusid kuid siin võite ise veenduda, et mingist 30+ protsendilisest töö/lisatasude tõusust pole juttugi. Palgatõusus on Rahvusooper olnud tagaridades ja kaugel maas kõigist ametitest, ministeeriumidest ja muudest sektoritest. Seetõttu paluksin meie kohta käivat infot teie artiklis korrigeerida,» selgitas Ott Maaten.
Samal ajal kinnitas Rahandusministeerium Postimehele: «Rahandusministeeriumi esitatud andmed on korrektsed ja selliseid numbreid näitavad nii riiklik auditeeritud saldoandmik kui ka rahvusooperi enda majandusaasta aruanded: https://opera.ee/et/meist/juhtimine/aruanded-ja-hanked. Erinevus tuleb sellest, et ministeeriumi esitatud numbrid on antud aastate keskmiste arvudena, rahvusooperi andmed aga konkreetsete kuupäevade seisudega.»