Peaaegu kõik riigikogu liikmed olid erakorralise pensionitõusu poolt ning kui keegi midagi kriitilist ütleski, siis seda, et tõus oleks pidanud olema suurem. Juba toona oli pensionitõusudeks raha raske leida, veelgi raskem on praegu. Kuid erinevalt lastest on pensionärid sihtrühm, kellel on valimisõigus ja kes kasutavad seda aktiivselt. Seega on viimastel aastakümnetel olnud pensionide tõstmise teema poliitikutele ikka ülioluline.
Muidugi tundub pensionäridele, et pensionid võiksid olla veelgi suuremad, et jõuda järge pidada inflatsiooni ja hinnatõusuga. Mõnikord tuuakse võrdluseks Soome või mõni muu Põhjamaa, kus pensionid ulatuvad suisa müstilistesse summadesse. Need tähelepanekud on õiged, kuid eks ole Soomegi samasuguse probleemi ees kui meie. Lapsi on vähe, tööealiste inimeste arv tulevikus väheneb järsult ning pole enam neid, kelle arvelt oleks võimalik vanematele priskeid pensione maksta.
Mida siis teha? Postimees on teadlik, et riigi rahandust pole võimalik korda teha ainult pensionideteemaga tegeledes, olulisi kärpeid peab tegema ka kogu avalik sektor, ent midagi tuleks ette võtta olemasoleva pensionisüsteemiga, millega praegusel kujul jätkates meil tema toitmiseks raha lihtsalt ei jätku. Eestil pole raha, sest Eestil pole piisavalt lapsi.
Pensionisüsteemi ülevaatamine on vajalik, sest lapsi on vähe ning pensionide maksmiseks pole tulevikus enam piisavalt raha.
Üks tõenäoliselt ainuvõimalik lahendus oleks pensioniea tõstmine. Pensioniiga on meil minevikus juba korduvalt tõstetud ning ilmselt tuleks seda teha veel. Olemasolevaid pensionäre see ei puudutaks ning säiliks ka pensionide indekseerimine.