Kongressile kogunenud rahvamass skandeeris «USA! USA! USA!», kui Trump saali sisenes. Nii tema vaimustunud vastuvõtt kui asepresidendi kandidaadi valik iseloomustavad hästi Trumpi positsiooni muutust, võrreldes kongressiga Clevelandis kaheksa aastat tagasi, millal Trump esimest korda vabariikliku partei presidendikandidaadiks kinnitati. Toona oli Trumpil erakonnas palju vastaseid, osalemisest olid näiteks keeldunud kõik Bushide perekonna liikmed. Siis oli Trump ääremängijast väljakutsuja, täna on ta aga partei peavool.
Mis puutub J. D. Vance’i, siis see mees on Trumpi vaatevinklist Pauluseks saanud Saulus. Kunagisest Trumpi kriitikust on kujunenud tema veendunud poolehoidja, kelle üleriiklik kuulsus sai alguse 2016. aastal ilmunud memuaaridega Hillbilly Elegy, kus kujutab raskusi, milles ta perekond elas.
Niisugused iseennast teostanud mehed kõnetavad lihtsat Ameerika valijat, eriti maal, eriti väikelinnades. Nad on neile Ameerika unelma kehastuseks, eks ole ka Trump ise selline. Võib oletada, et nii atentaat kui Vance'i valik annavad Trumpi kandidatuuri toetusele täiendava impulsi, kuid juba senine toetuse kasv on olnud stabiilne ning muljet avaldav. Kui eelmise aasta alguses oli Bideni toetus valijate seas 44 protsenti ja Trumpil 41 protsenti, siis nüüd on see vastavalt 43 protsenti ja 46 protsenti. See näitab, et Trump on suutnud koguda juurde uusi toetajaid, millele on kindlasti juurde aidanud Bideni nõrk avalik esinemine.
Trumpile meeldiks Ukraina sõja kiire lõpetamine, kuid mitte ilmtingimata Venemaa tingimustel, sest Venemaa selja taga on Hiina.