ANDRUS KAARELSON Lõpetame eelarveudu! Valitsus peab avalikustama, kuhu raha tegelikult läheb (10)

Andrus Kaarelson
, ettevõtja (Parempoolsed)
Copy
«On selge, et valitsusel tuleb hakata riigieelarve raha kasutamise juhtimisega tõsiselt tegelema.» Fotol on rahandusminister Mart Võrklaev.
«On selge, et valitsusel tuleb hakata riigieelarve raha kasutamise juhtimisega tõsiselt tegelema.» Fotol on rahandusminister Mart Võrklaev. Foto: Mihkel Maripuu

Kui rahandusministeerium ja rahandusminister keset aastat «uurivad», kuhu kadus eelmise aasta eelarves kasutamata 2,2 miljardit eurot, siis puudub neil ilmselgelt piisav arusaam riigieelarve kasutamisest. Eesti riigirahandus on igasugusest juhtimisest väga kaugel, kirjutab Andrus Kaarelson (Parempoolsed).

Rahandusminister ja ministeeriumi ametnikud peaksid suutma viis kuud pärast eelmise aasta lõppu riigieelarve erikomisjonis une pealt vastata, mis on 2023. aastal kasutamata jäänud 2,2 miljardi euro edasine saatus. Selle asemel võeti erikomisjonis hoopis aeg maha ja mindi kodutööd tegema ehk piltlikult öeldes seda raha riigieelarvest taga otsima.

Sellest saab järeldada ainult üht: rahandusministeeriumis valitseb peataolek, rahandusminister Mart Võrklaeval ei ole riigieelarve kasutamisest ülevaadet.

Tagasi üles