Raul Eamets Töötuskindlustuse hüvitise maksmise kord tekitab küsimärke (1)

Raul Eamets
, Bigbanki peaökonomist
Copy
Bigbanki peaökonomist Raul Eamets.
Bigbanki peaökonomist Raul Eamets. Foto: Johan-Paul Hion

Lühiajalised ja ajutised töökohad panevad proovile töötuskindlustuse hüvitise korra, ütleb Bigbanki peaökonomist Raul Eamets.

Hiljuti avaldatud Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) töötuse andmed näitasid, et tööpuudus oli selle aasta esimeses kvartalis märkimisväärselt kasvanud. Töötute arv oli tõusnud pea 59 000ni, mis tegi töötuse määraks 7,8 protsenti. Töötuse kasvu selle aasta alguses kinnitasid ka registreeritud töötuse andmed. Registreeritud töötute arvu lagi jäi veebruari, ulatudes pea 56 000 inimeseni. Edasi on registreeritud töötute arv hakanud tasapisi vähenema ja vaadates päevast statistikat, oli mai keskpaigas registreeritud töötute arv umbes 50 000. Suve lähenedes tekib rohkem ajutisi töökohti teeninduses ja põllumajanduses, seega tööpuudus ka väheneb.

Täna julgen selgelt välja öelda, et pessimistlikud prognoosid töötute arvu kiirest kasvust aasta esimesel poolel ei ole õnneks realiseerunud. Töötuse tipp on möödas ja edasi saab olukord ainult paremaks minna. II kvartali tööjõu-uuringu andmed jõuavad avalikkuse ette suvel ja tõenäoliselt näitavad samuti töötuse vähenemist.

Tagasi üles