JÜRI KOTŠINEV Putin kannatab jälitusmaania all nagu Ivan Julm. See põhjendab ta otsuseid (3)

Jüri Kotšinev
, sõjaajaloolane
Copy
On teada, et Šoigu armastas väga teenetemärke ja ordeneid saada ning kanda. Selles suhtes meenutab ta Herman Göringit.
On teada, et Šoigu armastas väga teenetemärke ja ordeneid saada ning kanda. Selles suhtes meenutab ta Herman Göringit. Foto: MIKHAEL KLIMENTYEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL

Oma paranoiade tõttu hindab Putin neid lähikondlasi, kes on tema silmis teeninud ära usalduse. Seepärast on küllaltki tõenäoline, et Šoigu ei kao Putini lähikonnast mitte kuhugi, kuni Putin Kremlis valitseb, kirjutab Venemaa hingeelu asjatundja Jüri Kotšinev.

Putinit ei tunnusta ümbervalitud presidendina väidetavalt enamik kollektiivse Lääne liidritest. Putin ei põe. Ta tunneb ennast niigi valitsetavas riigis peremehena. Teda kaitsevad erinevad jõustruktuurid, mille isikkoosseis on nii suur, et iga saja Venemaa kodaniku kohta on üks jõustruktuuride ametnik. Jõustruktuuride mehed on režiimile üdini truud, vastasel juhul ootab neid saatmine rindele.

Putin vahetas välja oma kaitseministri Sergei Šoigu. Keegi ei saa valitsejale ette öelda, keda kohale jätta ja keda maha võtta. Endine kaitseminister ei sattunud päris pagendusse, vaid temast saab Venemaa Julgeolekunõukogu juht. Sergei Šoigud võib mõnes mõttes võrrelda Ivan Julma aegse Venemaa opritšnina tuntud tegelase Maljuta Skuratoviga.

Tagasi üles