URVE PARIS PALO Viimast Eurovisiooni vaadates jäi kummitama, et midagi on valesti. Ja seda kogu ELis (21)

Urve Palo
, Isamaa
Copy
Urve Palo
Urve Palo Foto: Tairo Lutter

Majanduses on asjad korras üksnes siis, kui sissetulekud on korras. Pelgalt uute maksude kehtestamise ja kärpimisega me sissetulekuid pikas perspektiivis ei kasvata. Niisiis tuleb pilk fokusseerida majandusküsimustele. Toon välja kolm murekohta, mis Euroopa Liidu otsuste ja tegevuste tõttu kogu Euroopa konkurentsivõimet siiani negatiivselt on mõjutanud ja paraku see jätkub, kirjutab Urve Palo (Isamaa).

Algne idee, läbi laulude demonstreerida riikide ühtsust ja sõprust, kandus aasate jooksul järk-järgult sallivuse ehk idee «meie seas on erinevaid inimesi ja me ei tõrju neid» kinnistamiseks.

Tänaseks on pendel liikunud sellest veel edasi, jõudes teise äärde. Oleme jõudnud olukorda, kus riigid ei söanda enam ennast esindama saata lihtsalt vokaalselt ja meloodiliselt ilusaid laule, kui need või nende esitajad ei kanna endas sotsiaalse alatooniga sõnumeid. Minu jaoks on Eurovisioonil nähtu märk segadusest ja kasvavast ebakindlusest Euroopas. See viib paratamatult mõtted maailmas ja Euroopas toimuva peale laiemalt.

Tagasi üles