Päevatoimetaja:
Mart Raudsaar

RAMON LOIK Putin on alustanud uut hübriidrünnakute faasi

Ukraina endine president Petro Porošenko tellis oma hiljutisel Eesti-visiidil kaitsetööstusettevõttelt Milrem Robotics mehitamata roomiksõiduki THeMIS. Eesti ja Ukraina koostöö on vastus mistahes Kremli vaenutegevusele.
Ukraina endine president Petro Porošenko tellis oma hiljutisel Eesti-visiidil kaitsetööstusettevõttelt Milrem Robotics mehitamata roomiksõiduki THeMIS. Eesti ja Ukraina koostöö on vastus mistahes Kremli vaenutegevusele. Foto: Facebook

Venemaa valmistub pikaajaliseks strateegiliseks vastasseisuks Läänega. Õigupoolest on juba pikalt valmistunud, kuid seda ei võetud piisavalt tõsiselt kuni 24. veebruarini 2022. See on juba tagantjärele tarkus. Edasi juhtub see, mida Lääs täna suudab ja julgeb teha selleks, et Ukraina võidaks ning Kremli agressiooni hoog aeglustuks, kirjutab sisekaitseakadeemia hübriidohtude analüütik Ramon Loik.

Esiteks tuleb arvestada, et Putini sõjamasin on käivitanud järgmise hübriidrünnakute faasi NATO ja Euroopa Liidu liikmesriikide vastu, mille eesmärkideks on avalikkuse hirmutamine, valitsuste tähelepanu ja ressursside sidumine ning sellega otsustusprotsesside pidev häirimine. Venemaa usub, et aeg Ukrainas töötab tema kasuks. Kuni Lääne demokraatiad igaüks omaette ja kollektiivselt reageerivalt otsustavad, võidab Vene armee vajalikku aega, et see lahinguväljal initsiatiiviks konverteerida.

Seega on ajafaktor, õigupoolest kiirus, kriitiline edutegur. Meie demokraatlikud otsustusprotsessid peaksid vähemate kohvipausidega tegutseda suutma, sest kriiside lahendamise taksomeeter tiksub maksumaksja taskust mitmekordselt.

Tagasi üles