CLYDE KULL Tehisaru võib eluliselt olulistes valdkondades tööturu segamini paisata (2)

Clyde Kull
, suursaadik
Copy
Clyde Kull
Clyde Kull Foto: Eero Vabamägi

Majandusteadlaste hinnagul võib AI kasutuselevõtt automatiseerida üle maailma 300 miljonit täistööajaga töökohta, kirjutab suursaadik Clyde Kull.

Ennustatakse, et valdkonniti saavad tagajärjed ja töö iseloomu muutused olema erinevad, kusjuures suuremate väljakutsetega seisavad silmitsi valgekrae töötajad. Panganduses, turunduses ja personalihalduses võib juba praegu vaja olla oskuste täiendamist, et toime tulla finantsanalüüsi, algoritmkauplemise, prognoosiva analüüsi ja tarkvaraarenduse keerukate tehnoloogiatega. Samas ainult väike osa haridusalgatustest on pühendatud AI-le ja need ei ole veel enamikku haridussüsteemidesse integreeritud.

Tehisintellekti võimed on muljetavaldavad. Kuid AI ei ole alati parem, kiirem või odavam. Samuti ei ole ta vigadeta. Lennunduses ja raudteel on kaevatud isegi töökoormuse suurenemise üle pärast AI-tehnoloogia kasutuselevõttu. Kahtlemata võtab AI üle palju senise inimtegevuse funktsioone, kuid eksperdid näevad tehisintellekti pigem töökoha täiendaja ja abilisena kui inimese asendajana.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles