NÄDALA NÄGU Plats puhtaks Ossinovski moodi (13)

Mikk Salu
, ajakirjanik
Copy
Tallinna linnapea Jevgeni Ossinovski (SDE).
Tallinna linnapea Jevgeni Ossinovski (SDE). Illustratsioon: Johan Elm

Jevgeni Ossinovski (SDE) esimesed päevad Tallinna linnapeana on kiired. Umbusaldusavaldus Keskerakonna poolt. Kriitika valimisviisi kohta. Teisalt on uus võim hakanud kohe ka otsustama: pannakse kinni, lastakse lahti, kutsutakse tagasi.

Jevgeni Ossinovski esimene töönädal Tallinna linnapeana on olnud ühtpidi põnev ja teistpidi oodatav. Ta valiti linnapeaks napilt. Valimise viis oli teatud mõttes vastuoluline ja saanud ka kriitikat. Keskerakondlaste poolt loomulikult, aga ka näiteks õiguskantsler Ülle Madise on tauninud praktikat, kus hääletussedeleid täidetakse eelnevalt kokku lepitud mustri järgi. Keskerakond on teatanud, et kaaluvad kohtu poole pöördumist.

Olgu, aga kas sellel kõigel on ka mingid reaalsed tagajärjed? Kas näiteks Ossinovski linnapeakoht või uus Tallinna võimukoalitsioon on kuidagi ohus? Vastus tänase teadmise põhjal: pigem ei või üsna tõenäoliselt ei. Eetilised kaalutlused ja taunimine on üks asi, aga õiguslikud tagajärjed hoopis teine teema ja selle teise poole (õiguslikkuse) osas on Tallinna koalitsioon enda suhtes üsna kindel.

Kommentaarid (13)
Copy
Tagasi üles