KRISTI HINSBERG Piirde eemaldamine Tallinn-Rapla-Türi maanteelt on õige. Aga milleks need kummipulgad? (9)

Copy
Tallinna–Rapla–Türi maantee. Foto on loo juures illustreeriv.
Tallinna–Rapla–Türi maantee. Foto on loo juures illustreeriv. Foto: Anne Põder

Põrkepiirde eemaldamine Tallinn-Rapla-Türi maantee 17,6-21 km lõigul on kahtlemata igati suurepärane uudis. Piirde asemele kummipulkade paigaldamise mõttekus tundub siiski enam kui küsitav, arvestades, et kummipulk lõhub sõiduautot täiesti edukalt, samas laupkokkupõrget ära ei hoia, kirjutab kodanik Kristi Hinsberg oma kommentaaris Postimehele.

17. aprilli hommikul ilmunud artikkel err.ee uudisteportaalis andis teada, et transpordiamet otsustas mitte jätkata ohtlikuks osutunud Tallinn–Rapla–Türi maantee kilomeetritele 17,6–21 paigaldatud keskpiirde projektiga ja piirde eemaldada.

Samas artiklis saame lugeda, et põrkepiire tagas küll ohutuse laupkokkupõrgete osas, mis oleksid võinud toimuda, ent osutus muudes aspektides kokkuvõttes ohtlikuks. Täpsemalt öeldes, siis liikluskindlustusfondi andmetel on piirdega teelõigul juhtunud liiklusõnnetusi lausa 20 korda rohkem kui siis, kui seal veel piiret ei olnud.(«Pärast maanteele keskpiirde rajamist kasvas liiklusõnnetuste arv mitu korda.» 23.12.23 ERR).

Kommentaarid (9)
Copy
Tagasi üles