JÜRI KOTŠINEV Putini suur plaan Ukrainaga (1)

Jüri Kotšinev
, sõjaajaloolane
Copy
Sõda jätkub ning kui lääneriigid ei suuda ennast kokku võtta, siis jätkub kaua. Fotol tulistavad ukrainlased okupante Donetskis.
Sõda jätkub ning kui lääneriigid ei suuda ennast kokku võtta, siis jätkub kaua. Fotol tulistavad ukrainlased okupante Donetskis. Foto: Sofiia Gatilova

Venemaa võimud kavandavad venitada sõjategevust Ukraina vastu veel vähemalt paariks aastaks. Sellest on kirjutanud Saksamaa väljaanne Bild, toetudes oma luureallikatele. Putin loodab ilmselgelt lääne Ukrainale antava abi raugemisele, kirjutab sõjaajaloolane Jüri Kotšinev.

Putin imiteerib valmisolekut läbirääkimisteks Ukrainaga, kuid Kreml ei kavatse tegelikult sõlmida Kiieviga mingeid leppeid. Praeguse Ukraina võimuga Putin läbi rääkima ei hakka. Kreml on välja töötanud uue sõjaplaani Ukraina vastu ja kavatseb hõivata enda alla kõik idapoolsed alad Dnepri vasakkaldast. Seda plaanivad venelased ellu viia lähima kolme aasta vältel.

Peale selle plaani teostumist peaks Dnepri jõgi muutuma uueks rindejooneks. Praegu on venelaste kontrolli all pooled alad Donetski oblasti territooriumist ja 95 protsenti Luhanski oblasti territooriumist. Lõunapoolsete Ukraina alade suhtes on venelaste ambitsioonid praegu madalamad.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles