AK FOOKUS ⟩ Vene teadur: Baltimaade aken NATOsse oli lahti lühikest aega (4)

Teet Korsten
, reporter
Copy
Põhjala riikide koostöö NATOs: Prantsuse ja Soome kaitseväelased astuvad Põhja-Norras Sørstraumenis Rootsi kiirkaatri CB90 pardale, et harjutada dessanteerimist NATO õppusel Nordic Response 24.
Põhjala riikide koostöö NATOs: Prantsuse ja Soome kaitseväelased astuvad Põhja-Norras Sørstraumenis Rootsi kiirkaatri CB90 pardale, et harjutada dessanteerimist NATO õppusel Nordic Response 24. Foto: JONATHAN NACKSTRAND/AFP/Scanpix

Enam kui 20 aastat Soome rahvusvaheliste suhete instituudis ELi idanaabruse ja Venemaa programmi juhina töötanud vene teadur Arkadi Moshes leiab, et Eesti, Läti ja Leedu NATOsse vastuvõtmine polnud juhus, vaid väikse võimaluste akna kasutamine.

Alguses oli tegu küll pelgalt poliitilise deklaratsiooniga, sest Balti riikide reaalseid kaitseplaane ei eksisteerinud, kuid sünkroonis taeva üha süngemaks muutumisega on sellega tõsisemalt tegelema hakatud.

Kohe möödub Balti riikide NATOsse astumisest 20 aastat. Kas see, et Eesti, Läti ja Leedu sinna pääsesid, oli ime, juhus või asjade loomulik käik?

Kommentaarid (4)
Copy
Tagasi üles