Meie elame demokraatlikus riigis ja võime asju nimetada õigete nimedega. Paraku tähendab demokraatia ka seda, et otsustamine võib võtta aega.
Kulus pisut üle aasta, et võtta vastu seadus, millega lõpetati Venemaa kodanikele relvalubade väljastamine. Kulus veel aasta ja eelmisel nädalal kaotasid varem välja antud relvaload kehtivuse. Kuu aega tagasi oli Eestis elavate Venemaa kodanike käes 807 relva, praeguseks on need kõik politseisse hoiule viidud.
Venemaa kodanike valimisõigusest hakati rääkima samal ajal, kuid kahjuks ei ole siin peaaegu mitte mingisuguseid arenguid toimunud.
Meie tänavatel ei sõida enam Vene numbrimärkidega autod, ent kui midagi ei muutu, siis lähevad Venemaa kodanikud järgmise aasta oktoobris Eestis kohalikke omavalitsusi valima, täpselt samamoodi, nagu nad käisid eelmisel pühapäeval Venemaa saatkonnas Venemaale presidenti valimas.
Tuleb nõustuda julgeolekueksperdi Erkki Koortiga, kes meie laupäevases lehes kirjutab, et «agressorriikide kodanike valimisküsimuse probleem ei lahene iseenesest. Meil ei ole tulevikku silmas pidades õigust olla mingis ebamäärases nõidusunes».
Valimisõigus on privileeg. Ei ole lihtsalt sünnis, kui demokraatlikus Eestis kuulub see privileeg ebainimlikku sõda pidava diktaatorliku riigi kodanikele.
Eelkõige tuleb nõidusunest üles ärgata valitsusel. Sest kui lugeda meie neljapäevasest lehest «Erakondade vox populit», siis ei ole riigikogu siin takistuseks. Näiteks ütleb Isamaa fraktsiooni esimees Helir-Valdor Seeder, et meil ei ole enam aega vaielda, kas Vene kodanikelt valimisõiguse äravõtmiseks on vaja muuta põhiseadust või ei.