Ukraina jaoks on olnud võit, et Venemaal ei õnnestunud välksõda. Võit on olnud suurte alade vabastamine Harkivi ümber ja Hersoni vabastamine 2022. aastal; võit on olnud ka järkjärguline ligi viiendiku Venemaa Musta mere laevastiku hävitamine, mistõttu on okupandid mere loodeosast välja tõrjutud ning viljaeksport toimib. Vaieldamatult on Ukraina jaoks võit seegi, et peale üksikute paariariikide, nagu Põhja-Korea, Venezuela või Eritrea, ei kahtle keegi selles, kes on agressor. Agressor on Venemaa ning Putin on kuulutatud sõjakurjategijana rahvusvaheliselt tagaotsitavaks.
Ent Venemaa ei ole seda sõda veel kaotanud, sest lääs on Venemaad alahinnanud. Kõigile on tulnud suure üllatusena sealse ühiskonna allasurutus ja tuimus sõja suhtes, vaatamata kolossaalsetele inim- ja tehnikakaotustele. Läänes ei usutud, et Venemaa saadab inimmasse surma nõnda nagu Teise maailmasõja kõige verisemates lahingutes. Aga täpselt nii on juhtunud. Teoreetiliselt võib Putin peale presidendivalimisi – mille tulemuses me muidugi ei kahtle – mobiliseerida veel pool miljonit inimest.
Kui Kiiev oleks saanud kõike vajalikku suurtes kogustes enne ja pärast Harkivi vabastusoperatsiooni, oleks sõda tõenäoliselt juba läbi.
Kuid on võimalik, et seda tehes alahindab Venemaa taas kord läänt. Esimene kord alahindas Putin läänt lootuses, et kallaletung Ukrainale möödub pelgalt «taunimise õhkkonnas», nagu juhtus peale Krimmi okupeerimist ja annekteerimist 2014. aastal, peale mida tavaline elu enam-vähem taastub. Ei taastunud. Putin sai kaela pretsedenditud rahvusvahelised sanktsioonid ning vaatamata sellele, et Ukrainale on osutatud sõjalist abi kogu aeg «liiga vähe, liiga hilja», on kõik Venemaa punased jooned üksteise järel ületatud. Ukraina on saanud mitmikraketiheitjad HIMARS, Ukraina on saanud Leopard 2 tanke ning saab peagi hävitajaid F-16.