Videotes sai näha ka võltsitud kaadreid, kus BBC uudistelugeja Sarah Campbell esitab «uudist», mille järgi olevat Sunak sattunud skandaali, sest ta olevat teeninud suuri summasid projekti kaudu, mis oli mõeldud tavakodanikele. Sellised võltsingud võivad mõjutada Ühendkuningriigi parlamendivalimisi, mis tõenäoliselt toimuvad selle aasta teises pooles.
Tuleb nentida, et võltsvideoid saame tulevikus ilmselt rohkem näha ja mitte ainult poliitikas, vaid ka teistes valdkondades. Tehnoloogia, millega saab jäljendada kellegi välimust ja häält, on muutunud odavaks, kättesaadavaks ja hõlpsasti kasutatavaks. Neist juba puudust pole, kes seda kurjasti ära kasutada võiks tahta.
Tõsiasi on see, et maailmas on praegu käimas propagandasõda demokraatia ja autokraatlike režiimide vahel. Valeuudised, meemid ja muu säärane on selle harilikud relvad. Võimalus hõlpsasti videoid ja fotosid võltsida muudab nende valmistamise lihtsamaks ja lõpptulemuse usutavamaks.
Seega tuleb taas üle korrata, et oleme jõudnud aega, kus enam ei saa usaldada, mida näed fotol või videos. Muidugi, ega fotot ja videot pole kunagi saanud lõpuni usaldada – neid saab ju lavastada ja seda on ikka tehtud. Nii Putini Venemaa kui ka Hamas Gazas ja paljud teisedki sarnased režiimid on kasutanud näitlejate abi oma propagandas. Neid näiteid saab internetist hulgaliselt leida, kus üks ja sama inimene esineb kord terrorirünnaku ohvri, kord kiirabiarsti, kord mureliku tavakodanikuna.
Nüüd oleme aga sealmaal, kus näitlejaid polegi enam vaja. Kõigile tuntud näod saab panna tegema just seda, mida võltsuudiste vorpijail parajasti tarvis.