1. Mida teha, et sotsiaaldemokraatide uus algus ei kustuks nagu kunagine Res Publica uus poliitika? Kuidas jääda ka järgmistes küsitluses Eesti populaarseimaks parteiks?
Praegu võib sotside kõrget reitingut panna pigem reaktiivsete kui proaktiivsete tegurite arvele. Tuleks kasvatada proaktiivset, võimekust mitte üksnes lihtliikmete värbamise, vaid ka poliitika kujundamise võimekuse tasandil.
2. Milliste nippidega tõsta seemneskandaalist ja miitingutest-streikidest räsida saanud Reformierakond taas Eesti armastatuimaks?
Osalege ühiskondlikes debattides konstruktiivsemalt. Vahepeal tekkis tunne, justkui oleks Reformierakonnast saanud opositsioonierakond, ühiskonna opositsioon, mis laidab ühiskonnas kerkivad küsimused või hirmud maha kui naeruväärsed. Võib-olla oleks praegusel hetkel viljakam ja riigimehelikum katsetada n-ö suure koalitsiooni taktikat?
Teine aspekt on muidugi see, et «aeg parandab kõik haavad». Valitsuses olles tuleb teinekord langetada ka ebapopulaarseid otsuseid. Ning iseenesest on see loomulik, et erakonna reiting langeb esimese valitsemisaasta järel - nii on aega järgmiste valimiste eel taas populaarsust koguda.
3. Kelle ohverdamine või milline julge ideeavantüür tõstaks Keskerakonna taas opositsiooni eestkõnelejaks?
Hetkel vast aitab inimohvritest ja avantüüridest. Keskerakonna juhatuse otsused on ka kahtlemata teadlikult langetatud ebapopulaarsed otsused, millest loodetakse hõlpu edaspidiseks.
Kui see küsimus on sihistatud sellele, et kas peaks vahetuma erakonna juht, siis mulle tundub, et praegu on pingeid juba piisavalt ning neist tuleb nüüd pisut toibuda. Ja ma ei usu, et Keskerakonna edustrateegiaks saaks olla muutuda erakonnaks «Sotsid 2».