Soome on teatanud nelja piiripunkti sulgemisest idapiiril kuni järgmise aasta veebruarini ja selle teksti kirjutamise ajal arutab Soome valitsus, kas tuleks sulgeda veel piiripunkte. Alates augustist on Soome soovinud tulla tavatult palju põgenikke.
Soome otsus piiripunktid sulgeda tähendab seda, et geograafiliselt asub põgenikele lähim punkt ja värav Euroopasse Narvas, ning Eesti on juba näinud esimesi üritajaid. Soome peaminister Petteri Orpo informeeris Soome otsusest piiripunktid sulgeda ka Eesti valitsust. Siin ongi selge, et parim viis võidelda Venemaa korraldatava hübriidsõjalise rändega on teha omavahel koostööd ning võtta appi ka Euroopa Liidu piirivalveagentuur Frontex. Konkreetselt peab Eesti andma selge sõnumi Venemaale ja põgenikele, et ärge tulge, te pole siia oodatud.
Õnneks on nii Euroopa Liidul kui ka Frontexil juba kogemusi rändega tegelemiseks. Samuti Venemaa Euroopa naaberriikidel. Euroopa Liit õppis 2015–2016 rändekriisist palju ning tugevdas toona alarahastatud ja -mehitatud Frontexit. Viimane pole enam see, mis kaheksa aastat tagasi.
Soome otsus piiripunktid sulgeda tähendab seda, et geograafiliselt asub põgenikele lähim punkt ja värav Euroopasse Narvas, ning Eesti on juba näinud esimesi üritajaid.
Samuti õnnestus nii Leedul, Poolal kui ka Lätil 2021. aastal Euroopa Liidule näidata, et Valgevenest tulevad põgenikud nende riikide piiril on selgelt Valgevene diktaatori Aljaksandr Lukašenka korraldatud hübriidsõda. Seega on praegu palju lihtsam veenda Euroopa Liitu, et tegemist on hübriidsõjaga. Pealegi ei saa suured põgenikehordid kuidagi jõuda Vene piiritsooni ilma Vene võimude teadmata.