Kui seni oli idavedude skandaal pigem Kaja Kallase probleem, siis nüüdsest on see lõplikult ja pöördumatult terve Reformierakonna probleem, mis tähendab, et erakond peab kuidagimoodi välja vedama Kallase uue sooja koduni, olenemata tagajärgedest.
Isegi siis, kui erakonna tagatoas on sõlmitud kokkulepe peaministri rahvusvahelisele orbiidile lähetamisest ja sellele eelnevast kodurahust, kaaluvad Kaja Kallase jätkamise miinused erakonna jaoks plussid üles. Kuid reformierakondlased kas ei julge Kallast kiiremini välja vahetada, ei saa aru probleemi tõsidusest või siis loodavad järgmiste parlamendivalimisteni jääva enam kui kolme aasta jooksul erakonna ära remontida ning osava poliittehnoloogilise kampaania abil piisavalt hääli saada, et parlamendis ja valitsuses esimest viiulit edasi mängida. Lootus on mõneti ratsionaalne, kuna minevikus on Reformierakond varemgi nigelast seisust välja tulnud.
Kaja Kallas on erakonna jaoks nagu raske ballast, mis viib õhulaevukest paratamatu visadusega puulatvadele üha lähemale.
Paraku kehtivad füüsikaseadused omal moel ka ühiskondlikes protsessides. Esiteks inerts. Reformierakond on võtnud ninaga selge suuna põhja ning suunamuutus pole võimalik esimese kangitõmbe peale, vaid alles viitega.
Teiseks gravitatsioon. Kaja Kallas on erakonna jaoks nagu raske ballast, mis viib õhulaevukest paratamatu visadusega puulatvadele üha lähemale. Tõusuks tuleb raskusest vabaneda või pumbata suuremas koguses sooja õhku ballooni. Õnnetul kombel pole aga kellegi võimuses olnud sundida Kaja Kallast vähem rääkima. Kuuleme selliseid pärleid, et toimuv meenutab üha enam Monty Pythoni sketši, kus õnnetu peategelane püüab tähelepanu kõrvale juhtida, kuid mässib end üha rohkem sisse. Iga pärl muutub aga kiviks õhulaeva gondlis.