RAINER SAKS ⟩ Venemaa kaotused Ukrainas hakkavad jõudma sõduriemadeni, meeleavaldused on keelatud (1)

Rainer Saks
, julgeolekuekspert
Copy
Tšetšeenia sõjas osutus sõduriemade liikumine väga mõjukaks. Fotol on sõduriemad Mozdokis, 11. 02. 1995. Venemaa võimud on toonastest kogemusest õppinud ning üritavad eos maha suruda igasugust sõduriemade liikumist.
Tšetšeenia sõjas osutus sõduriemade liikumine väga mõjukaks. Fotol on sõduriemad Mozdokis, 11. 02. 1995. Venemaa võimud on toonastest kogemusest õppinud ning üritavad eos maha suruda igasugust sõduriemade liikumist. Foto: Marko Mihkelson

Venemaal on ära keelatud sõduriemade meeleavaldused. Nende põhjuseks on Venemaa valitsejate antud lubadus, et mobiliseeritud saavad peale aastast teenistusaega tagasi koju, mida aga ei täideta, kirjutab julgeolekuekspert Rainer Saks.

Kindlasti ei riku Venemaa mobiliseeritute lepinguid juriidilises tähenduses, kuna ametlikult on kõik lepingud armees kuulutatud tähtajatuteks ning lubadused on kõigest poliitilised.

Erandiks on vanglatest värvatud, kelle puhul näeb leping ette kuuekuulist teenistust rindel. Suuremate hulkade demobiliseerimine praegusel hetkel tähendaks Venemaa valitsuse jaoks väga suurt riski, kuna viiks info kaotustest ja tegelikust olukorrast rindel mööda Venemaad laiali nagu katku ning see seaks vähemasti ohtu uute sõdurite värbamise.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles