Päästeamet kinnitas ametlikult, et Viljandis Toome tänava kortermajas reedel puhkenud põleng sai alguse gaasikütteseadmest, mis oli paigaldatud ilmselt selleks, et elektriga kütmisel kokku hoida. Gaasiballooni plahvatusest aga süttis terve maja.
Küsimus on, kuidas võis selline asi juhtuda, et korteriühistus kasutab keegi kütteseadet, mis on ilmselgelt ohtlik ka maja ülejäänud elanikele. Ehkki on võimalik ju mõelda, et oma tuba, oma luba, on mingisugused üldised reeglid, millest tuleb kinni pidada. Igasugune kortermaja ühistu peab vaatama, et ühistu reeglid ei kipuks ahistama inimeste eraelu, kuid arvestavad samas teiste inimestega. Pole ju näiteks mõeldav, et keegi kuulab kortermajas öösiti valju muusikat ega arvesta öörahuga. Suitsuandurid peavad olema kõikides korterites, sest need võivad päästa mitte üksnes konkreetse korteriomaniku, vaid ka teiste elusid. 2019. aastal pidi politsei tegema suuroperatsiooni, sest üks inimene oli oma Tallinna Õismäe korteris kollektsioneerinud kahurimürske.
Laiem probleem puudutab päästeameti varustatust. Viljandi kortermaja põlengu kustutamisel on ilmnenud, et kohalikul komandol oli puudu redelauto. Ja ehkki päästjad kinnitavad, et põlengule sai piiri panna ka ilma redelautota, pole siiski normaalne, kui Viljandi-suuruse linna päästekomandol pole redelautot. Viljandi linna ei iseloomusta üksnes madaltihe hoonestus, vaid – nagu paraku selgus reedesest põlengust – leidub linnas ka kõrgemaid hooneid.
On ju selge, et Viljandi ja Kopli juhtumid viivad alla elanike turvatunde, viimast aga on praegu keerulises geopoliitilises Eestis vägagi vaja.