P, 10.12.2023

KALEV STOICESCU ⟩ Ukrainas läheb aina huvitavamaks (9)

Kalev Stoicescu
, Riigikaitsekomisjoni esimees (Eesti 200)
Copy
16.05.2022, Tšernihiv, Ukraina

Sõda Ukrainas. Tšernihiv.

Destroyed homes amid Russia s invasion of Ukraine in Chernihiv.

Chernihiv, Ukraine
16.05.2022, Tšernihiv, Ukraina Sõda Ukrainas. Tšernihiv. Destroyed homes amid Russia s invasion of Ukraine in Chernihiv. Chernihiv, Ukraine Foto: Dmitri Kotjuh

Kannatust! Usaldagem ukrainlasi, sest nad teavad, mida teevad. Nad tunnevad orke paremini kui ükski NATO liitlane, kirjutab riigikaitsekomisjoni esimees Kalev Stoicescu (Eesti 200).

Ukraina relvajõudude lõunarinde ülem kindral Oleksandr Tarnavski väidab, et ukrainlased murdsid läbi Vene okupantide kaitseliinidest Verbove küla piirkonnas. Ta tunnnistab, et nad ei ole kiiresti edenenud, nagu paljud eeldasid, kuid ta lisab, et miinimumprogramm on Tokmaki võtmine, ca 15 km eemal, mis avab tee Melitopoli suunal. Ta ei arva, et ilm hakkab oluliselt takistama pealetungi, sest ukrainlaste edenemine on toimunud eesliinil peamiselt «ilma masinateta», puhastades vatnikute kaitseliine.

Hoiame neile pöialt, arvestades, nagu juba juunikuus tõdesin, et iga meetri tagasivõtmine on väga raske, sest kogu maismaakoridor Aasovi mere ääres on täis pikitud orkide kaitseliinidest ja kõikvõimalikest tõketest ning okupandid on sinna paisanud väga palju jõudusid, sealhulgas eliitvägesid/õhudessantväelasi. Viimaseid lihtsalt raisatakse kaitsepositsioonides, milleks nad omavad kõige vähem väljaõpet ja oskusi.

Kommentaarid (9)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles