Ukraina on pakkunud Venemaa vastu peetavas kaitsesõjas palju strateegilisi üllatusmomente. Ainus võimalus sundida Moskooviat oma plaane muutma ja järeleandmisi tegema on purustada agressor tema enda pinnal. Et lääs ei ole tänaseni saanud üle krambist Venemaa territooriumi puudutavate sõjaliste rünnakute suhtes, tuleb läheneda teistsuguse nurga alt.
Ukraina on kandnud hübriidse sõjategevuse edukalt Venemaale. Viimased rünnakud eriväelastega Krimmis ning droonirünnakud Moskvas ja mujal annavad kindlasti tulemuse. Mõju ei saabu kohe, kuid on tuntavalt olemas.
Niisiis ründas Ukraina Pihkvas asuvat vürstinna Olga nimelist lennuvälja. Kurioosumina kannab lennujaam tema nime, kuna Olga oli pärit Pihkva lähistelt, aga sai tuntuks eelkõige Kiievi riigi ainsa naisvalitsejana. Lennujaam on sõjaväe kasutuses, kuid sealt toimuvad ka tsiviillennud. Info järgi purunes viis transpordilennukit Il-76 ja üks pommitaja. Lisaks tabati ka kasarmuid.
Rünnak ja selle toimumise aeg on märgiline, sest lennujaam teenindab suures osas Pihkvas paiknevat 76. dessantdiviisi, mida peeti üheks võimekaimaks Venemaa armees. Sama diviis on liigutatud hetkel Ukraina vasturünnakut tõrjuma lõunarindele. Seega toodi sõjategevus diviisile koju kätte.
Olenemata selles, kas rünnak korraldati Ukrainast või Venemaa enda territooriumilt, oli see hästi ette valmistatud ja oskuslikult läbi viidud. Venemaa armeele on see taas kord väga piinlik episood ning näitab, et suurriigi armee luureteenistus suudab edukaid hübriidrünnakuid teiste vastu läbi viia, kuid on ise nende vastu kaitsetu. See on kindlasti õppimise koht Eestile.