Oleksandr Tšernovile esitatud süüdistusega on väga segased lood. Minu jaoks algas kõik sellest, kui mina ja Kristo Tohver tutvustasime Johanna-Maria Lehtmele meie käes olevaid dokumente Slava Ukraini Ukraina partneri IC Construction raha kasutamise kohta. Osa dokumente on nüüd politsei käes ja neid ei ole veel avalikustatud.
Päev pärast seda koosolekut hakkasid Oleksandr Tšernoviga Ukrainas juhtuma kummalised seigad. Ta põgenes Lvivist Pavlohradi õe juurde. Tema sõbrad ütlesid, et talle haudutakse kättemaksu paljastuste eest.
Ja siis järsku ilmub Pavlohradis välja senitundmatu mees, kes ütleb, et Tšernov tahtis talle relva müüa. Kuu aja jooksul ei tee kohalik politsei midagi erilist, võib-olla nad jälgisid Tšernovi, võib-olla mitte. Igatahes ei lisandunud mingit infot, mis oleks näidanud, kellelt Tšernov relvi sai või kellele tahtis neid edasi müüa.
Ja siis järsku tehakse läbiotsimine, mille käigus leitakse hommikul Tšernovi autost granaadiheitja ja kuus granaati. Politseijuurdluses ei püütud teada saada, kellele oleks neid relvi tahetud edasi müüa või mida nendega üldse taheti teha. Uurimine piirdus lihtsalt tõdemusega, et Tšernovil olid autos illegaalsed relvad, millelt leiti Tšernovi sõrmejäljed.
Tšernov väidab, et ta ei tea, kuidas relvad tema autosse said ja kuidas sattusid sinna tema sõrmejäljed. Teoreetiliselt on füüsiliselt võimalik, et öösel murti autosse sisse ja relvad sokutati sinna. Niisamuti on teoreetiliselt võimalik seegi, et sõrmejäljed võeti tema kasutada olnud arvuti klaviatuurilt Lvivis.