Sellisel puhul on targem lähtuda kuldse kesktee põhimõttest, mis juba Aristotelesest alates on üks keskseid põhimõtteid väärtus- ja moraaliküsimuste lahendamisel. Selge, et loodust tuleb kaitsta ja taastada, kuid selle nimel ei ole mõeldav tagasi minna potipõllunduse juurde.
Keeruline on ka uute tehnoloogiatega, mis peaks meid rohelisemasse tulevikku viima. Pole sugugi kindel, kas praegused lahendused on lõppkokkuvõttes kestlikud. Hea näide on omaaegne kampaania hõõglampide asendamisest säästupirnidega, mis ilmselgelt oli tarbijale nuhtluseks, kuid õnneks tõrjuti mõne aja pärast kõrvale reaalselt tõhusate leedlampide poolt.
Ka tuule- ja päikeseparkide puhul ei ole kindel, kas tegu pole samasuguse hädalahendusega, mis juba mõne aja pärast käibelt kaob, iseäranis juhul, kui õpitakse kaevandama looduslikku vesinikku, mille varud maapõues esialgsete hinnangute järgi kataks inimkonna energiavajaduse põlvkondadeks.
Aga kindel on ka see, et otsustamatusest käed rüpes istuma jääda on samuti rumal. Optimaalne oleks leida roheenergeetika ja looduskaitse vahel mõistlik kompromiss. Näiteks rändlindude kaitseks on võimalik tuulepargid nende ülelendude ajal seisma panna, kasutada helitõrjet, värvida tiivikuid ja rakendada muidki viise, kuidas vähendada kokkupõrkeid.
Ettevõtmised looduse kaitseks ja kliimamuutuse pidurdamiseks ei tohi hakata teineteisele kaikaid kodaraisse loopima.