Varem on kohus laimamise eest välja mõistnud üsna sümboolset valuraha, kuid see on viimasel ajal järsult muutunud: aprillis mõisteti ühe eksministri nõunikule välja 5500 eurot ja Kallasele Kereselt lausa 15 000. Karmistunud karistuspraktika võib ühest küljest muuta inimesed ettevaatlikumaks süüdistavate avalduste tegemisel, kuid teisest küljest ahvatleda ka innukamalt kohtusse pöörduma.
Kuigi viisakas arutelukultuur on väärtus omaette, võib muutunud kohtupraktika hakata lämmatama inimeste ja ajakirjanike julgust kritiseerida riigi- ja majandusliku võimu kandjaid, kelle rahaline võimekus end kohtus kaitsta on suurem kui ajakirjanikul või tavakodanikul.
Samuti on selge, et samadel sõnadel on erinev kaal sõltuvalt sellest, kelle lausutud need on. Mida autoriteetsem on inimene sümboolse või reaalse võimu poolest, seda suurem kaal on tema lausutud sõnadel. Kaal tuleneb usaldusest, mida sõnadele annab ametikoht, mida inimene hoiab, tema majanduslik võim või autoriteet eksperdina. Nii on peaministri laused kindlasti kaalukamad kui mõne ärpleva aktivisti või kibestunud pensionäri omad.
Peaminister Kaja Kallase vastu esitatud nõudekirja lahendus pakub kindlasti olulise verstaposti selles osas, milline on avalikult lausutud sõnade kaal ja hind Eesti aruteluruumis.
Oma mõju on ka lausumise kontekstil. Riigikogu on ilmselt foorum, kus poliitikud võivad omavahel lubada rohkem kui mujal, kuid piirid on sealgi. Küsitav on, kas täitevvõimu tippesindajad, nagu peaminister, peaksid ametialast au kaitsma kohtu kaudu. On nad ju rahva ees aruandekohuslased ja peaksid olema kriitikale avatud.