Mõistagi ei rääkinud Ukraina riigipea ka WSJ-le, kus ja millal Ukraina alustab, aga see oli kõige selgem ja enesekindlam sõnum, mis tuli ajal, kui õhk on ootusest ärev. Zelenskõi sõnul oleks lisaressursse veel juurde vaja, aga enam pole võimalik oodata.
Mõni vaatleja juba leiab, et vastupealetung ongi alanud: droonirünnakuga peamiste sõjasüüdlaste elamurajoonile Moskva lähedal ning Ukraina poolel võitlevate Vene vabatahtlike tungimisega Belgorodi oblasti piiriäärsesse Šebekino linna.
Ehkki mõlemad sündmused tekitasid Kremlis paraja paanika, on siiski ilmne, et Ukraina pole oma täit võimsust sugugi rakendanud, vaid tegemist on tugevate psühholoogiliste löökidega, mida Kiievil pole isegi tark enda kontole kirjutada.
Küll aga võib see tekitada segadust Venemaa kaitseplaanides, sest mida suurem ebakindlus valitseb Vene tagalas, seda lihtsam on ukrainlastel okupeeritud alasid tagasi võita.
Soodsate asjaolude hulka kuulub ka Wagneri eraarmee tagasitõmbumine Bahmutist, kus Vene pool kaotas ligi aasta kestnud võitluses oma sõdureid umbes seitse korda rohkem, kui kaotas Ukraina armee.
Zelenskõi sõnul oleks lisaressursse vastupealetungiks veel juurde vaja, aga enam pole oodata võimalik.
Wagneri juht Jevgeni Prigožin on oma tegevustes järjest ennustamatum, külvates vihapritsmeid Vene kaitseministeeriumi ja väejuhatuse poole ning minnes nüüd vastuollu ka tšetšeenide üksustega.
Julgemad analüütikud, nagu Andrei Piontkovski, ennustavad, et Prigožin, kes arvestab selgelt Venemaa kaotusega, on vajalik neile kavalpeadele Venemaa juhtkonnas, kes otsivad sõja kaotuse korral olukorrast väljapääsu. Nad vajavad sellist armeed süüdistavat jokkerit, et säilitada tema abiga oma mõjujõud ja varandus. Venemaa tulevikku ei otsustata lähiajal valimiskastide juures, vaid seda teevad eri rühmitused relvastatud jõule toetudes.