Sellise levitamise eesmärgid võivad olla mitmesugused ning soov ohvrit alandada on üks nendest. Peksu ülesvõtja või salvestise levitaja eesmärk võib olla ka õiglus jalule seada, kuid selleks tuleb pöörduda politsei või koolijuhtide poole.
Selle juhtumi puhul kulutas veebipolitseinik hulga tööaega, et räige video levitamisele piir panna, sest iga uus levitamine tekitab veel enam probleeme nii ohvrile kui ka peksjale, kes mõlemad on lapsed.
Looga käib kaasa võimalik versioon, mille järgi oli video ülesvõtjate soov, et peksja peksaks, selle saaks üles võtta ning peksjat sellega šantažeerida. Kui see nõnda oli, on tegemist eriti mitmekihilise juhtumiga. Kui vägivallatseja oli suuremate poiste surve all, siis peab juhtumi uurimine jõudma ka nendeni, kes vägivalda õhutasid.
Nagu kõigis ühiskonnaelu avaldustes – kodu- ja koolivägivallast poliitika ning riikidevaheliste suheteni – on sotsiaalmeedia võidukäik endaga korraga kaasa toonud nii head kui ka halba. Ühelt poolt aitab see kaasa vägivallajuhtumite avastamisele, aga teiselt poolt muutub sotsiaalmeedia ja seal postituste tegemine ise manipuleerimise vahendiks.
Meenutame, et hiljaaegu leidis Lähte ühisgümnaasiumis aset juhtum, kus õpetaja lasi käed käiku teda väidetavalt provotseerinud õpilase kallal ja seegi video levis ühismeedias hoogsalt. Jällegi, tegu ise oli täiesti lubamatu, aga selle juures tuleb esitada küsimus, kas sellise video «kättesaamine» oligi eesmärk.
Ehmatav on sotsiaalmeedia kasutajate vähene teadlikkus sellest, mida peksuvideot nähes teha tuleb.