Ettevõtjate tegevuse puhul metsaga seotud otsustuskogudes tuleks järgida toimingupiirangu nõuet eriti rangelt ja mitte anda ühele inimesele rolli korraga mitmes otsustuskogus.
Asjale lisab vürtsi asjaolu, et parasjagu on käimas kaks väärteomenetlust, mille eesmärk on välja selgitada, kas Tamm on endale kuuluvatel kinnistutel ebaseaduslikult metsa raiunud. Enne uurimise lõppu hinnangut anda ei saa, aga juba iseenesest asjaolu, et keskkonnaameti järelevalveosakond leidis vaatluse järel piisavalt alust algatada uurimine, viitab sellele, et nende juhtumite puhul võib tavapärasest JOKK-skeemitamisest olla kaugemale mindud. Loole lisab moraalse mõõtme see, et Tamm lubas keskkonnakomisjoni juhiks saades kõik otsused keskkonnasõbralikult teha, aga tormas oma metsast viimast võtma, kui sai teada, et see võetakse kaitse alla.
Kõik need kuhjuvad seigad peaks ühiskonna paratamatult ärevaks muutma. Eesti 200 lubas tuua riigikogusse uut poliitilist kultuuri, kuid erakonna käitumine võimu juurde saanuna ei ole julgustav. Keskkonnakomisjoni esimees on juba teine Eesti 200 riigikoguliige, kes on sattunud uurimise alla, samas aga toimetab ikka edasi ja isegi suurendab mõju endaga seotud huvivaldkonna üle. Eesti 200 peaks nendes küsimustes olema eetiliselt tunduvalt nõudlikum ja hinnangutes otsusekindlam.
Tamme kaasus on muidugi üksikjuhtum, aga teisi sarnaseid juhtumeid on Postimees pidanud aastate jooksul käsitlema palju. See näitab, et vajame riiklikul tasandil selgemaid reegleid ja tõhusamat järelevalvet. Ja ka eetiliselt palju nõudlikumat otsustuskultuuri.