Abielu mõiste laiendamine samasooliste kooselule ei võtvat midagi ära abielult. Otse loomulikult võtab see ära! See võtab ära kõik olulise: sisu, väärikuse, maine. Nii nagu punase ideoloogia õpetamine võttis ülikoolilt ära kvaliteedi ja väärikuse. Nii nagu ravitsemise nimetamine arstiteaduseks võtaks ära meditsiini usaldusväärsuse ja maine.
Sõna «abielu» on kõrge mainega
Miks samasooliste suhete seadustajad ikkagi soovivad kasutada just nimelt mõistet «abielu»? Miks ei lepita sellega, et kasutada sõna «seltsing», mille kohta on Eesti seadused täiesti olemas? Aga just sellepärast, et sõnadel siiski on oma tähendus. Ja sõnadel on ka prestiiž. Sõna «seltsing» on lihtsalt lahja mainega.
Eesmärk tundub (vähemalt osadel) olevat abielu maine madaldamine, äralörtsimine. Nii nagu kommunistidele käis närvidele, et mõned on aastatega kogunud jõukust.
Mõistel «abielu» on lääne ühiskonnas aga jätkuvalt positiivne kuvand, kõrge maine. TÜ magistritöö (Kadri Raid, 2013) viitab mitmele rahvusvahelisele uurimusele selle kohta, et abielu peetakse ühiskonnas jätkuvalt suure väärtusega institutsiooniks. Abielu kui mehe ja naise vahelise liidu praktiline tähtsus on vähenenud, aga sümboolne väärtus on pigem tõusnud. Abielu peetakse otsekui supersuhteks, milles on kombineeritud seksuaalne truudus, romantiline armastus, emotsionaalne intiimsus ja laste kasvatamine.
Samasooliste eesmärk ilmselgelt ei ole lihtsalt selles, et saaks seaduslikult korraldada omavahelist pärimisõigust või haiglakülastust. Abielu mõiste kasutamisega soovitakse tõsta oma suhte mainet, teiste arvelt. Nimetada Mongoolia mopeed Mercedeseks. Kaaperdada ühiskonnas tunnustatud kaubamärk. Selleks sobib abielu nimetus väga hästi. Kui sõnal «abielu» ei oleks ühiskonnas kõrget mainet, siis võiks ju kasutada mõnda muud sõna.