Me keegi ei ole kasvanud kahe isaga peres, olles eostatud doonori munarakust ja ilmale kantud surrogaatema poolt, aga oleme täiesti kindlad, et sellest pole midagi hullu ja kõige tähtsam on, et need kaks isa oleksid armastavad. Me aplodeerime asjadele ja kiidame heaks tegusid, mille tagajärjed lastele on meile teadmata. Samast soost inimeste abielude seadustamine on lasteostuhõnguline ja rikub laste õigust tunda ja olla kasvatatud oma bioloogiliste vanemate poolt.
Mina näiteks olen ilma emata kasvanud ja kui sellist olukorda ei oleks põhjustanud elu keerdkäigud, isiklikud traumad ja kokkuvõttes paratamatus, vaid sellist olukorda oleks keegi algusest peale planeerinud, oleks mul suuri raskusi sellise kurja plaani autorile andestamisega. Emata ja emaarmastuseta kasvamisega leppimine on olnud valus teekond ja see minu väga isiklik kogemus on põhjuseks, miks ma tunnen vajadust seista kõigi praeguste ja tulevaste laste õiguse eest tunda oma mõlemaid bioloogilisi vanemaid.
Ma kasvasin üles armastavas peres, mul ei ole ühtegi etteheidet oma üleskasvatajatele – nad toitsid ja katsid mind, andsid mulle hea eeskuju ja hea hariduse, hea stardipaku eluks. Aga see ei asenda ema. Mitte miski ega mitte keegi ei asenda ema – see on minu isiklik veendumus, millest mul on raske taanduda, isegi kui see tooks mulle kaasa tagajärgi või süüdistusi homovaenulikkuses.
Sellised (võimalikud) süüdistused on muidugi murettekitavad. Kui on räägitud, et abieluvõrdsus ei võta kelleltki midagi ära, siis kahjuks minult võtab küll – sõnavabaduse. Kui seadus käsitleb paare võrdsena, siis see tähendab, et kõik peavad neid nägema võrdsena. See puudutab ka lapsi, see puudutab ka arusaama, kas ema ja isa on paremad vanemad kui kaks ema või kaks isa.