Macron oli Hiinas visiidil koos Euroopa Komisjoni esimehe Ursula von der Leyeniga. Peaeesmärk oli veenda Xi’d muutma oma neutraalset suhtumist Venemaa sõjalisse agressiooni Ukrainas, samuti taunima Putini otsust viia Vene tuumarelvi Valgevenesse. Kummaski neist sõjaga seotud eesmärkidest ei õnnestunud märkimisväärset edu saavutada. Xi jäi kohtumise järel tehtud avalduses rõhutatult erapooletuks ja kordas taas, et lahendus tuleb leida rahuläbirääkimistel.
Macroni ja Xi kõnelustel oli pikalt jutuks ka Taiwani küsimus ning tundub, et sellel teemal suutis hoopis Xi leida viisi, kuidas Macroni hoiakuid mõjutada, olgu või ajutiselt. Küllap oli seal asiaatlikku kavalust ja oskust tolle edevust kõditada – võeti ju Macroni Pekingis vastu suurema tähelepanuga kui von der Leyenit, kuigi Euroopa poliitilist arhitektuuri arvestades oleks eeldanud vähemalt võrdset kohtlemist.
Küllap kasutati oskuslikult ära ka Macroni lemmikteemat, milleks on idee Euroopa strateegilisest autonoomiast, ja mõningast pettumist USAs, kas või poolteist aastat tagasi luhtunud allveelaevade müügi pärast Austraaliale. Prantsusmaa kaotas sellega 37-miljardilise lepingu USA-le ja Suurbritanniale.
Euroopa peab leidma jõudu oma sõjalise võimekuse suurendamiseks, et geopoliitiliselt kanda sama kaalukat rolli, kui võiks eeldada meie majandusliku võimsuse põhjal.
Igal juhul andis Macron tagasilennul Pekingist Politicole nii kõrgelennulise intervjuu, et Prantsuse presidendi kantselei ei lubanud mõningaid tsitaate sellest publitseerida. Eeskätt puudutas see mõtteid, et Euroopa ei peaks tingimusteta järgima USA poliitikat Taiwani küsimuses.