– istungite pidevat edasilükkamist rohkem või vähem otsitud põhjustel;
– kohtualustele asenduskaitsjate määramist kaitsjate ja süüdistajate vastuseisule vaatamata selleks, et menetlus mõistlikus tempos jätkuks;
– varurahvakohtuniku menetlusest kõrvaldamist.
Viimasel punktil ehk polekski väga suurt tähtsust, kui Harju maakohus poleks äsja rahuldanud seni kohtukoosseisu kuulunud rahvakohtuniku taotlust ta tervise tõttu ametist vabastada. See tähendab, et varurahvakohtuniku puudumisel algab kogu senine menetlus algusest. Pehmelt öeldes, ei näe selline asi hea välja.
Prokuratuuri esindaja ütleb, et protsess ei pikeneks eriti, kui seni uuritud tõendid avalikuks lugeda, aga vaevalt tahavad kohtualuste kaitsjad tempoga kaasa minna. Tallinna Sadama juhatuse endise esimehe Ain Kaljuranna kaitsja Paul Keres apelleerib mõistliku menetlusaja lõppemisele, et mitte öelda lõhki venitamisele.
Postimees leiab, et vaatamata kõigile viperustele peab Tallinna Sadama kohtuasi tingimata õigusemõistmiseni jõudma. Vastasel korral kannatab kohtuvõimu autoriteet ning juurdub arusaam, et suuremahulised korruptsiooniasjad jäävad kännu taha kinni.
Küsimus, kas rahvakohtunike süsteem vajaks ümbermõtestamist, nagu leiab Harju maakohtu esimees, on samuti oluline, kuid seda pole võimalik kiirkorras lahendada. Igal juhul on tegemist olukorraga, mis ei oleks tohtinud tekkida.