Eesti kaitsevõime oluline lüli on sobilikud harjutusväljad. Olemasolevad harjutusväljad on pea täielikult hõivatud. Samas on Eesti kaitsevägi viimaste aastatega saanud juurde uut relvastust, me suurendame maakaitset kaks korda ja korraldame rohkem õppusi.
Nagu ilma piisava treeninguta ei jõuaks ükski sportlane tulemusteni, ei saaks ka meie kaitsevägi pakkuda ilma väljaõppeks sobilike tingimusteta, sh harjutusväljadeta, parimat võimalikku sõjalist riigikaitset. Arvestades Venemaa jätkuvat agressiooni Ukrainas, peab Eesti sõjaline riigikaitse olema maailmatasemel.
Soodla harjutuvälja väljaarendamine annab meie kaitseväele täiendava võimalused, täpsemalt selleks, et 1) viia läbi mehhaniseeritud pataljoni väljaõpet, sh harjutada koostööd liitlasüksustega, 2) teha väiksemaid laskeharjutusi, mis ei mahu ära keskpolügoonile, 3) teha suurtükilaskmisi veidi ida pool keskpolügoonil asuvatele sihtmärgialadele.
Soodla harjutusvälja ei laiendata, see on juba olemas. Soodla harjutusväli asutati Vabariigi Valitsuse otsusega juba 2015. aastal ja on taktikalisteks harjutusteks kasutusel ka praegu. Mullu algatati riigi eriplaneering, et harjutusvälja saaks välja arendada selliseks, nagu see asutades mõeldud on. Riigi eriplaneeringu peamine eesmärk on panna paika harjutusvälja taristu ja teed ning täpsustada harjutusvälja piiri kulgemine.
Planeeringuala on veidi suurem (7390 hektarit) kui tänane harjutusväli (5865 hektarit). See on vajalik selleks, et kavandada ühes harjutusväljaga ka Soodla harjutusvälja keskpolügooniga ühendavad teed, mis on harjutusväljade eesmärgipärase kasutamise lahutamatuks osaks.
Mida vähem on liikumiseks alternatiive, seda suurem saab olema koormus ühel teel – kolme tee puhul on koormus ühtlasem.