1. jaanuari 2013 kuupäevaga kaitseministeeriumi aruandest võib lugeda, et 180s Venemaa relvajõudude arsenalis, baasis ja laos oli 2,6 miljonit tonni kasutatavat laskemoona.
Teada on ka see, et 2005. aastal väitis endine föderaalse kaitsehangete teenistuse juht Andrei Beljaninov, et Venemaal laskemoona ei toodeta (jutt käis üle 30-millimeetrise kaliibriga laskemoonast – suurtükimürskudest). «Seeriatellimusi veel ei ole. Teaduslik masinaehitusinstituut (NIMI), mis oli pikka aega laskemoona peamine arendaja, pole tegelikult mitte midagi teinud ega midagi arendanud.»
Strateegiate ja tehnoloogiate analüüsi keskuse juhtiveksperdi Maksim Šepovalenko sõnul on laskemoonatööstus kõige mobilisatsioonimahukam. «Reeglina on püssirohu-, mürsu- ja padrunitehastes juba töötavate ja x-tunnil käivitatavate tootmisliinide suhe 1:9. Need on tohutud mobilisatsioonivõimsused ja ettevõtted peavad neid üleval pidama. Kui nõukogude ajal polnud see suur probleem, siis üheksakümnendatel jäeti laskemoonatööstus hooletusse ja püssirohutehastest loobuti sootuks. Pooleteise aastakümne jooksul pärast tööstuse kokkuvarisemist läks 100 laskemoona tootmistehnoloogiat pöördumatult kaotsi.»
Kui palju on olukord sellest ajast saadik muutunud? Kui palju praegu suurtükiväe laskemoona toodetakse? See küsimus jääb lahtiseks. Vene sõjaväeekspert Viktor Murahhovski kirjutas oma Telegrami kanalis, et «sõjas on Vene armee tegelik laskemoona vajadus miljoneid tükke aastas».
Kaitsetööstuse ettevõtetes töötas 2015. aastal umbes 1,3 miljonit inimest. Eelmise aasta juunis ütles toonane asepeaminister ja praegune Roskosmose juht Juri Borissov: «sõjatööstuskompleksis on puudu 400 000 töölist ja inseneri».
Oluline on märkida, et hoolimata rahalistest investeeringutest on kiire mürskude tarnimine EList Ukrainasse samuti võimatu. Tšehhi kaitse- ja julgeolekutööstuse assotsiatsiooni juht Jiri Ginek ütles 19. märtsil Financial Timesile, et suurtükiväe laskemoona ja eriti suurekaliibrilise raske laskemoona tootmist on praegu väga raske lühikese ajaga suurendada. «Uus suurtükiväetehas on väga lihtne, aga kuidas toota rohkem suurtükimürske ilma tooraineta?». Jiri Ginek pidas silmas püssirohtu: «Kui ma tahan suurendada püssirohu tootmist, läheb mul tõenäoliselt vaja kolme aastat.» Rumeenia valitsus teatas hiljuti, et peab läbirääkimisi USA ja Lõuna-Korea ettevõtetega riiki püssirohutehase rajamiseks. Viimane selline tehas suleti 2004. aastal.