Eile hääletas Euroopa Parlament direktiivi poolt, mille järgi peavad elumajad saama vähemalt E-energiaklassi 2030. aastaks. 2033. aastaks läheb see nõue D-energiaklassi peale. Pikemas plaanis peaksid hooned muutuma 2050. aastaks heitevabaks.
Ehkki Euroopa Liidu struktuurifondidest saadakse 366 miljonit eurot korterelamute rekonstrueerimise toetusi, tuleb selle eest maksta ka koduomanikel endil. Siin tekivad suurimad küsimused, sest paljud korteriühistud on liiga vaesed, et säärasel tasemel renoveerimist ellu viia. Paljudes nõukogudeaegsetes kortermajades elavad pensionärid, kellele on juba mõneeurone kasv kuu kommunaalarvetes suur väljaminek. Kõnealune otsus tähendab aga selliste väljaminekute mitmekordistumist ja hoogtöö korras renoveerimist.
Hoogtöö korras hoonete energiasäästlikuks tegemise teel on aga teisigi karisid. Eesti ilmastikus pole tavatud aastased 60–70-kraadised temperatuurikõikumised, mida saadab samuti kõvasti kõikuv õhuniiskus. See aga tähendab, et soojustus-, kütte- ning jahutuslahenduste loomisel tuleb olla eriti nutikas ja täpne.
Kui seda ei suudeta ning rahasadu kosutab juhuslikke ja puudulike teadmistega ettevõtteid, on tulemuseks mõne aja pärast niiskuskahjustuste tõttu tekkiv «seenesadu». Renoveerimise hoogtöö ajastu saabub paraku ka märkimisväärselt varem, kui oleks olemas ehitusega seotud taaskasutuse ja -käitluse oskused ja võtted. Kingitusena saadav renoveerimise rahapada peaks senikaua ootama, kui piisav oskuste tase või vähemalt soss-seppade tööd vältivad põhimõtted on kokku lepitud.
Kingitusena saadav renoveerimise rahapada peaks senikaua ootama, kui piisav oskuste tase või vähemalt soss-seppade tööd vältivad põhimõtted on kokku lepitud.