K, 22.03.2023

LENNO UUSKÜLA ⟩ Suur hinnatõus on Eestis läbi, kuid intressimäärad tõusevad edasi

Lenno Uusküla
, Luminor Eesti peaökonomist, Tartu Ülikooli makroökonoomika kaasprofessor
Suur hinnatõus on Eestis läbi, kuid intressimäärad tõusevad edasi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Avalikkus ootab Euroopa Keskpanga juhtide neljapäevaselt pressikonverentsilt eeskätt viiteid, kuidas muutuvad intressimäärad tulevikus.
Avalikkus ootab Euroopa Keskpanga juhtide neljapäevaselt pressikonverentsilt eeskätt viiteid, kuidas muutuvad intressimäärad tulevikus. Foto: Euroopa Keskpank

Seni kuni intressimäär on alla viie protsendi taseme, ei ole Euroopa Keskpank asunud otsustavalt võitlema hinnatõusuga ning panustab sellele, et hinnatõus läheb ise mööda, kuid finantsturgude kohal on murepilved, kirjutab Luminor Eesti peaökonomist ja Tartu Ülikooli makroökonoomika kaasprofessor Lenno Uusküla.

Veel kaks aastat tagasi ei teadnud keegi täpselt, milline oli eelmise aasta inflatsioonimäär ja mida võib täpselt oodata järgmiselt aastalt. See polnud vajalik info oma elu elamiseks. Nüüd aga teatakse hinnatõusunäitajaid peast. Lisaks koguhinnatõusu näitajale on praegu kasulik jälgida ka toormete inflatsiooni (energia, metallid, toit jms) ning alusinflatsiooni (kõik peale energia, toidu, alkoholi ja tubakatoodete) määra.

Märksõnad
Tagasi üles