Parempoolsed seekord valimiskünnist ei ületanud, aga arvestades kiirust, millega erakond loodi ja tulemust, võib eeldada, et nad teevad juba tulemuse järgmise aasta Euroopa Parlamendi valimistel ja nelja aasta pärast uutel riigikogu valimistel. Suure tõenäosusega röövisid parempoolsed ka Isamaa hääli.
Omaette teema on uuringufirmad, kes ikkagi ei osanud ennustada valimistulemust täpselt. Tekibki küsimus, mis mõte on neid reitinguid paisata iganädalaselt avalikkusse.
Samas tuleb tõdeda, et nii nagu Ukraina sõda ja sellest tulenev julgeolekurisk andis hääli juurde Kallasele ja Reformierakonnale, andis see hääli juurde ka spektri teisele otsale, kui vaadata Aivo Petersonile ja Mihhail Stalnuhhinile antud hääli.
Seekordne neli aastat riigikogu valimistsüklit on olnud taasiseseisvunud Eesti ilmselt üks turbulentseimaid, kui Eesti inimesed on olnud silmitsi koroonapandeemia, majanduskriisi ja Ukraina sõjaga, kusjuures kaks viimast neist pole sugugi veel läbi. Võibolla sama turbulentne on olnud sõjajärgse riigikogu esimene valimistsükkel 1992 – 1995, mille eel vahetult võeti kasutusele kroon, valiti riigikogu ja president ning viidi välja Vene väed.
Vaatamata kriisidele on rahvas oma riiki usaldanud, tulles välja valima enneolematul hulgal. Lisaks asjaolu, et e-hääletanute hulk ületas paberil häälte arvu, ütleb, et valijad on järjest enam omaks võtnud elektroonilist valimist. Kõrge valimisaktiivsus annab äsja valitud riigikogule legitiimsuse ning näitab samuti, et kriisi ajal on rahvas olnud poliitiliselt aktiivne. Meenutagem, et Vabadussõja ajal, 1919. aastal oli Asutava Kogu valimistest osavõtt 80 protsenti.