N, 8.06.2023

ANALÜÜS ⟩ Venemaa pole enam riik, vaid hiiglaslik luureteenistus

Erkki Koort
, Julgeolekuekspert
Facebook Twitter
Comments 14
Venemaa President Putin on tunnistanud, et planeerib oma kõiki tegevusi nagu luureoperatsioone. Tema luuresõda Krimmis õnnestus ning andis tõuke minemaks kaugemale. Pildil koos kaitseminister Sergei Šoigu ja FSB juhi Aleksandr Bortnikoviga 9. Mai paraadil Sevastoopolis 2014.  REUTERS/Maxim Shemetov
Venemaa President Putin on tunnistanud, et planeerib oma kõiki tegevusi nagu luureoperatsioone. Tema luuresõda Krimmis õnnestus ning andis tõuke minemaks kaugemale. Pildil koos kaitseminister Sergei Šoigu ja FSB juhi Aleksandr Bortnikoviga 9. Mai paraadil Sevastoopolis 2014. REUTERS/Maxim Shemetov Foto: MAXIM SHEMETOV/REUTERS

Moskva sõjategevus Ukraina vastu on kantud tugevast luurepitserist. Kremli režiimi tugevus ja nõrkus on julgeolekuteenistuse mõtteviisis, kirjutab julgeolekuekspert Erkki Koort.

Venemaa alustas avalikku varisõda Ukraina vastu 2014 veebruaris. Luure ja õõnestustegevus oli toiminud kogu Ukraina iseseisvuse aja ning Kreml on avalikult või varjatult püüdnud kontrollida või suunata teisigi riike.

Kui algas Krimmi ründamine eraldusmärkideta sõduritega, siis oli selles klassikalisi sõjakavaluse ja luureoperatsiooni elemente. Toimuvat eitati kõige kõrgemal tasemel. Tegelikult polegi olnud niivõrd ohtlik Venemaa propaganda oma rahva hulgas, vaid see, et Venemaa juhid on silmagi pilgutamata valetanud oma kolleegidele välismaal. Veelgi hullem, need on uskunud ka ning näinud seal hinge, sügavust ja mida iganes muud.

Facebook Twitter
Comments 14

Märksõnad

Tagasi üles