See muudab Ukrainale tundlikuks küsimuseks lääne uue relvaabi kohalejõudmise kiiruse ning selle, kas oleks võimalik kohe hankida ka järgmisi võimekusi nagu hävitajad ja tiibraketid.
Samuti on meedias ja sotsiaalmeedias taas kord jõulisemalt esile kerkinud mitmesugused n-ö rahutuvid, kes soovitavad lepituspoliitikat ja relvatarnete üleüldse lõpetamist, sest Vene võit Ukraina üle olevat nagunii kindel, liialt resoluutse vastupanu korral olevat karta aga tuumasõja puhkemist. Vene poolt on uuesti jutuks võetud NATO Ida-Euroopasse laienemise justkui provokatiivne iseloom ja lääneriikide toetus «natsidele», mille käepärase tõendina jagas Vene välisministeerium mõni päev tagasi EKRE korraldatud tõrvikurongkäigul tehtud fotot. Samal ajal on meediasse lekitatud andmeid Venemaa väidetavatest plaanidest veel kuni poole miljoni mehe mobiliseerimiseks.
Kõigel sellel on omamoodi infosõja iseloom. Esiteks pole lahingud vaikinud ka vahepeal ning kui Ukraina infot uskuda, siis on Venemaa igapäevased kaotused elavjõus väga arvestavad juba praegu. Mingisugune lisamobilisatsioon on seetõttu vajalik juba olemasolevate üksuste lappimiseks. Arvestades Vene logistilist ja väljaõppevõimekust tunduvad jutud 500 000 mehest siiski pigem fantaasia valdkonda kuuluvat.
Teiseks on Vene propaganda jutupunktidel, mis on mõeldud lääneriikide ühtsust lõhkuma, seda vähem soovitud mõju, mida kauem neid samal kujul korratakse. Praeguseks on lääneriigid Ukraina abistamisse investeerinud juba nii palju raha, sõjamaterjali ja omaenda poliitilist kapitali, et selle poliitika muutmiseks oleks vaja enamat kui ebamääraseid ähvardusi, mis on juba kord-korralt tühjaks osutunud.