L, 1.04.2023

Andrei Kuzitškin ⟩ Vene õigeusu kirik asetas Putini usust kõrgemale

Andrei Kuzitškin
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Aivo Petersoni liikumine Koos tellis Moskva Patriarhaadi Õigeusu Kirikult poliitilise maiguga rahupalvuse Aleksander Nevski katedraalis, samal ajal pidi toimuma poliitiline aktsioon Riigikogu kõrval.
Aivo Petersoni liikumine Koos tellis Moskva Patriarhaadi Õigeusu Kirikult poliitilise maiguga rahupalvuse Aleksander Nevski katedraalis, samal ajal pidi toimuma poliitiline aktsioon Riigikogu kõrval. Foto: Postimees

Mida arvata metropoliit Jevgenist ja liikumise Koos tellitud palvusest Ukraina rahu toetamiseks, kirjutab kolumnist Andrei Kuzitškin.

Intriig, mille põhjustas liikumise Koos tellitud palvus Ukraina rahu toetamiseks, on lahenenud. Tegelikult ei varjagi liikumise juhid Aivo Peterson ja Oleg Ivanov vähimalgi määral, et nende ettekujutuses tähendab «rahu» Putiniga Ukraina alistumist. Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik on teinud avalduse ja palvuse otsuse tagasi võtnud.

Ma ei kahtle hetkekski, et Tema Kõrgesti Pühitsetu metropoliit Jevgeni, kes andis liikumise Koos liikmetele nõusoleku pidada 22. veebruaril rahupalvust, langes ühelt poolt oma kristliku kohusetunde ja teiselt poolt Kremli käsilaste hoolimatu poliitilise mängu ohvriks. Kohtusin metropoliit Jevgeniga 13 aastat tagasi, kui ta juhatas veel Moskva vaimulikku akadeemiat ja seminari.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Märksõnad
Tagasi üles