T, 21.03.2023

EERIK-NIILES KROSS ⟩ Euroopa on elanud 100 aastat Vene sõjakurjategijate karistamatuse nõiaringis

Eerik-Niiles Kross
, riigikogu liige (Reformierakond)
Euroopa on elanud 100 aastat Vene sõjakurjategijate karistamatuse nõiaringis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Venemaa President Putin on tunnistanud, et planeerib oma kõiki tegevusi nagu luureoperatsioone. Tema luuresõda Krimmis õnnestus ning andis tõuke minemaks kaugemale. Pildil koos kaitseminister Sergei Šoigu ja FSB juhi Aleksandr Bortnikoviga 9. Mai paraadil Sevastoopolis 2014.  REUTERS/Maxim Shemetov
Venemaa President Putin on tunnistanud, et planeerib oma kõiki tegevusi nagu luureoperatsioone. Tema luuresõda Krimmis õnnestus ning andis tõuke minemaks kaugemale. Pildil koos kaitseminister Sergei Šoigu ja FSB juhi Aleksandr Bortnikoviga 9. Mai paraadil Sevastoopolis 2014. REUTERS/Maxim Shemetov Foto: MAXIM SHEMETOV/REUTERS

Esimest korda saja aasta jooksul on Euroopa ühtselt otsustanud, et karistamatuse nõiaring tuleb murda, sõnas Eerik-Niiles Kross (Ref) oma kõnes Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee ees.

26. jaanuaril võttis Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee ühel häälel vastu resolutsiooni, millega kutsutakse maailma riike üles looma kiiremas korras rahvusvaheline Eritribunal Venemaa Ukrainavastase agressioonikuriteo süüdlaste üle kohtu mõistmiseks.

Avaldame järgnevalt Eesti ENPA delegatsiooni esimehe ja resolutsiooni ühe autori Eerik-Niiles Krossi kõne assamblees.

***

Venemaa Ukrainavastase agressioonisõja eskalatsioon on kestnud peaaegu aasta. Tundub, nagu see oleks pikk aeg. Aga see pole seda. Sest kõigile, kes on pärit Venemaa ja Saksamaa vaheliselt alalt on see kahjuks tavapäraselt korduv nähtus. Vene imperialistlike agressioonisõdade traditsioon Venemaa naabrite vastu ulatub vähemalt 1918. aastasse. See tähendab sada aastat Vene imperialistlikke sõdu.

Neil sõdadel on kaks ühist omadust.

Märksõnad
Tagasi üles