Tähendusrikas on lõik Hiina-ELi suhetest, kus kiidetakse sõprust ja koostööd ning kinnitatakse, et Hiina on õnnelik, nähes Euroopa strateegilist autonoomiat, toetab Euroopa integratsiooni ja ootab «ELi suuremat rolli rahvusvahelistes suhetes.
Suurem osa dokumendist on pühendatud aga suhetele Aasia ja Aafrika maadega, mida käsitletakse hulga detailsemalt.
See dokument väljendab ilmselt Hiina välispoliitika põhisuunda ja tegelikku olukorda. Arvestades ka muid Hiina allikaid, võib siit välja lugeda järgmist.
Takerdunud sõjaga Ukrainas on Venemaa maailma silmis küll oma margi täis teinud, kuid läänevastases ristikäigus Venemaast paremat partnerit Hiinal ei ole.
Hiina ei kavatse distantseeruda Venemaast, vaid peab teda kõigele vaatamata oma strateegiliseks partneriks number üks. Takerdunud sõjaga Ukrainas on Venemaa maailma silmis küll oma margi täis teinud, kuid sõda pole veel lõppenud ja läänevastases ristikäigus Venemaast paremat partnerit Hiinal ei ole. Seda näitab ka Hiina-Venemaa kaubandus, mille maht kasvas 2022. aastal 34,3 protsenti, tõustes rekordilise 190 miljardi dollarini. Import kasvas eelkõige toornafta arvel. Samas moodustab kaubavahetus Venemaaga ainult kolm protsenti Hiina väliskaubanduse kogumahust.
Siia ongi koer maetud. Majanduskasvu nimel peab Hiina pidama vähemalt nii häid suhteid läänega, et tema põhilised kaubanduspartnerid USA ja EL ära ei langeks. Eksport toob sisse valuutat, mida investeerida; investeeringute kaudu saab suurendada oma mõju ja kontrolli maailmas. See on režiimi püsimise peamine tingimus, mida tuleb silmas pidada. Sellest siis retoorika pehmenemine lääne suhtes, kuigi hoopis erineva tooniga USA ja ELi suunal.