Lihtsalt öeldes puudub arusaadav lahendus, kuidas arvestatakse toetusi ja elatusraha juhul, kui lapsed ei kasva mitte tavalises peres, vaid kärgperes.
Postimehe arvamusküljel jõuab Liisa Pakosta jahmatava järelduseni, et mõnelgi juhul võib paljulapselise pere juurest lahkunud vanem vabaneda elatise maksmise kohustusest, kui seda hakkab korvama hüppeliselt kasvanud lasterikka pere toetus.
Presidendi järgi puudub õigusselgus ning pole arusaadav, mida täpselt tahetakse raha jagunemise kohta ühes segase sõnastusega sättes öelda. Ehkki president nägi ja märkis ära rohkem probleeme, oli just see säte selline, mille alusel tuli seadus põhiseadusele viidates tagasi lükata.
Paistab, et nüüd on küpsemas lahendusvariant, mis jätaks presidendi vaidlustatud sätted seadusest lihtsalt välja.
Vaid nii on võimalik kolmapäeval pärast seda, kui riigikogu eeldatavalt ei toeta perehüvitiste seaduse muutmata kujul vastuvõtmist, see veel sama päeva jooksul kiirkorras eri lugemistel uuesti lõpuni menetleda. Seda võimalikult vähe muutes, sest milliseid sisulisi muudatusi saabki tulla, kui ettepanekuid oodatakse vaid tunni jooksul pärast hommikuse istungi lõppu.
Me ei peatu siin küsimusel, kas säärane kiirkappamine vastab parlamenditöö heale tavale. Ilmselt mitte, aga probleem seadusloome kvaliteediga nii riigikogus kui ka ministeeriumites paistab olevat palju sügavam.
Samuti pole võimalik osutatud viga kahe lause kustutamisega päriselt lahendada, sest elatiste ja toetuste arvestamise kord kärgperede puhul jääb ikkagi segaseks.
Niisugune lohakus pole lubatav, see jätab pleki riigikogule ning kõigile seal esindatud erakondadele.