Artikkel ja juhtkiri räägivad metsarahva päevast, mille korraldaja on Eesti Metsaselts. Postimees kritiseerib mõlemas loos riigikogu keskkonnakomisjoni esimehe Andres Metsoja osalemist metsarahva päeva korraldamises ja reklaamis.
MTÜ Eesti Metsaselts kaebas pressinõukogule, et artikkel ja juhtkiri sisaldavad valeväiteid ja faktivigu. Kaebaja ei ole rahul, et metsaseltsi on nimetatud metsaettevõtjate MTÜks ja metsatöösturite MTÜks. Kaebaja väitel ühendab Metsaselts ka haridusasutusi, metsas toimetavaid erialaühendusi, üliõpilasseltsi jt. Kaebaja lisas, et metsarahva päeva korraldamisel osalesid ka TalTech, loodusgiidid, Kaitseliit, jahimehed jt ning seega ei ole õige väita, et päeva korraldasid puiduettevõtjad. Kaebaja märgib, et Keskkonnainvesteeringute Keskus ei osalenud metsapäeva reklaami rahastamisel. Kaebaja peab eksitavaks juhtkirja juures olevat karikatuuri, kus räägitakse «metsatöösturite mainepesust» ja artikli pildiallkirja. Metsaselts saatis toimetusele vastulause, kuid Postimees seda ei avaldanud.
Postimees vastas pressinõukogule, et tugines Metsaseltsi nimetamisel metsamajandajate huvides tegutsevaks seltsiks juhatuse liikmetele, kes on kas puidutöötlemise või puidutöötlejate jaoks puiduvarumisega tegelevad või nendega seotud isikud. Leht selgitas, et artikli ja juhtkirja kontekstis ei oma tähtsust kõik ürituse korraldamisega seotud isikud, vaid need, kel on ettevõtmisele valdav mõju. KIK andis toetusraha ürituse korraldamiseks just MTÜ-le Eesti Metsaselts. Ka kaebaja ise ütleb kaebuses, et metsapäev toimus Metsaseltsi eestvedamisel. Leht lisas, et juhtkirjas on lubatud avaldada arvamust ja anda subjektiivseid hinnanguid. Leht märkis, et ei avaldanud Metsaseltsi kohta faktivigu, ebaõiget infot ega tsitaate ja seega vastulause õigust kaebajal ei olnud.