Samas, seaduse mõte ei seisne selles, et pooltel pruugib vaid saavutada menetluse kinniseks kuulutamise määrus, kui painav teema ongi automaatselt päevakorrast maas. Kuna kohtumäärus oli jõus, siis loomulikult kuulus see täitmisele.
Õigupoolest avalikkus isegi ei tea, mida kohtus täpselt arutati. Vastuoluliste meediaspekulatsioonidega pole mõtet kaasa minna, kuid puuduvad tõsikindlad alused väita, et kohtumäärust oleks rikutud. Fotode olemasolule viitavad allikad võisid olla määruse-eelsed ja menetlusvälised.
Kinniseks kuulutamise määrus paneb saladuse hoidmise kohustuse eelkõige menetlusosalistele ja kohtuistungil viibivatele isikutele, kelle hulka ajakirjanikud ei kuulunud. Isegi kui oleks tõendatud, et andmed pärinevad kohtutoimikust, siis vastutav on eelkõige lekitaja, kuid väljaanne saab tugineda allikakaitsele.
Tõlgendusi võib olla mitmeid, kuid leian, et kuna istungil mitte viibinud Postimehe käsitlus polnud suunatud kohtumenetlusele, vaid tõstatas kaaluka küsimuse, kas lastest tehtud ebakohaste alastifotode autor on nüüdisajal eriti aktuaalse riikliku julgeoleku seisukohast haavatavuse tõttu sobiv praegusesse ametisse, siis pigem ei saa avaldamist hukka mõista. Postimehe kajastus ei puudutanud konkreetseid lapsi, vaid selliste fotode tegemise sallitavust ning kaasnevat julgeolekuriski.
Kinniseks kuulutamise määrus paneb saladuse hoidmise kohustuse eelkõige menetlusosalistele ja kohtuistungil viibivatele isikutele, kelle hulka ajakirjanikud ei kuulunud.
Kui asuda seisukohale, et igasugune laste õiguste võimaliku rikkumiste kajastamine on keelatud, siis poleks üldse võimalik paljastada näiteks pedofiilia või lapsporno tootmise juhtumeid, kuna nende teemade esitelu pole võimalik ilma tõdemuseta lapsohvri olemasolu kohta. Arvestades, et laste preventiivne kaitse on oluline õigushüve, pole probleemi lauspeitmine kindlasti mõistlik tegevus. Vaevalt et põhiseadus peab silmas ajakirjanduse suukorvistamist nende valusate teemade käsitlemisel. Nii on laste ahistamise juhtumite kajastamine seni olnud üsnagi laialdane ning suuremat pahandust pole sellest tekkinud.