Nüüd tuleb ühiskonda rahustada, mis aga ei tähenda, et me ei pea võimalikeks ohtudeks valmis olema. Kui Venemaa tahab Eesti, Läti ja Leedu vastu elektrirelva kasutada, siis teeb ta seda kõige suurema tõenäosusega ajal, mil see on kõige valusam. Seega talvel. Samal ajal pole teada, milline on Kaliningradi tegelik võimekus väljaspool ühissüsteemi pikema aja jooksul hakkama saada. Kui see on olemas, siis oleme haavatavad ja Venemaa saab meid ühepoolselt lahti ühendada.
Planeerimata lahtiühendamise risk on seega olemas, kuid samal ajal töötavad Eesti, Läti, Leedu ja Poola selle nimel, et saaksime kavakindlalt Venemaa süsteemist lahku lüüa. Valdavalt tehakse seda Euroopa Liidu rahalisel toel.
Ja muide, kui häda käes, pole miski võimatu. Näiteks Ukraina ja Moldova ühendati Mandri-Euroopa võrguga kiirelt juba märtsis.
Kuidas siis valmistuda kõige enam poolepäevaseks elektrikatkestuseks või ka mõne suurõnnetuse või tormiga kaasnevateks hädadeks? Mida rohkem on elanikkond rohujuuretasandil ootamatusteks valmis, seda parem on Eesti kui riigi vastupanuvõime. Selleks on tark varuda patareisid, kütust, joogivett, toidutagavara jms.
Peamegi ju eelolevaks talveks valmistuma nagu sipelgad, mitte nagu muretu rohutirts.